Айнтрахт (Франкфурт) е новият носител на трофея от Лига Европа! Това стана след като победи Рейнджърс с 6:5 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време) на стадион "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля.

Джо Арибо (57') даде аванс за шотландците, но малко след това Рафаел Боре (69') изравни и прати мача в продължения по време на които никой от двата отбора не успя да надделее. При изпълнението на дузпи Аарън Рамзи пропусна от бялата точка, а Рафаел Боре нанесе последния удар в тази драматична среща.

Айнтрахт (Франкфурт) - Рейнджърс: 1:1 (5:4), Развой на срещата по минути

Битката за трофея ще се проведе на "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля

Това е втори трофей за немците във втория по сила европейски клубен турнира. Айнтрахт е печелил Купата на УЕФА през 1980 година. Тимът ще получи и право на участие в групите на Шампионската лига, както и достъп до големите пари, раздавани от УЕФА - 15 000 000 евро.

Снимка 574564

Двубоят започна добре за немците, които създаваха повече опасности, но така и не успяваха да разпечатат вратата на Алан Макгрегър.

В 12-ата минута Джибрил Соу шутира от границата на наказателното поле към десния ъгъл, но топката бе безпроблемно уловена от Макгрегър.

Снимка 574563

В 20-ата минута Ансгар Кнауф демонстрира техника и стигна до границата на наказателното поле. Той отправи мощен удар към десния ъгъл, но Алан Макгрегър реагира блестящо и спаси.

В 32-рата минута Филип Костич стигна до наказателно поле и отправи бомбен удар, пращайки топката покрай дясната греда.

Снимка 574562

В добавеното време на първата част Райън Джак се възползва от пространството пред себе си и шутира от границата на наказателното поле. Топката мина над напречната греда. Така първите 45 минути завършиха без отбелязани голове.

Снимка 574561

В началото на второто полувреме играчите на Айнтрахт пропуснаха добро положение да поведат в резултата. Ансгар Кнауф опита да намери свой съотборник с извеждащ пас, но съперниковата защита реагира бързо и предотврати развитието на атаката.

Снимка 574559

В 53-ата минута играчите на Айнтрахт претендираха за дузпа, след като Рафаел Боре падна на тревата след намеса на Конър Голдсън. Съдията Славко Винчич се консултира с ВАР и реши, че играта е чиста.

В 55-ата минута Джо Арибо пусна извеждащо подаване към Райън Кент, но последният отправи лош удар по диагона и топката мина покрай от лявата греда.

Снимка 574554

В 57-ата минута шотландците поведоха в резултата, благодарение на Джо Арибо. Футболистът се възползва от нелепа грешка в защитата на Айнтрахт. Футболистът напредна и преодоля Кевин Трап с прецизен изстрел по земя, пращайки топката в левия ъгъл на вратата.

Снимка 574551

Радостта им бе кратка, тъй като Франкфурт изравни в 69-ата минута. Рафаел Боре засече остро подаване отляво и от непосредствена близост прати топката във вратата, хвърляйки се на шпагат.

Така се стигна до продължения, в които не се стигна до попадение.

Снимка 574550

При изпълнението на дузпи Аарън Рамзи пропусна от бялата точка, а Рафаел Боре сложи края на тази драматична среща.