Аякс не успя да победи румънския Тимишоара като домакин в мач от група А на Лига Европа. Двубоят в Амстердам завърши без голове 0:0. Балканците определено ще са по-доволни от точката.

Аякс имаше териториално предимство през почти цялата среща, но така и не успя да го материализира. В последните минути влезлият като резерва Миралем Сюлеймани изпусна златен шанс да остави трите точки в Амстердам.

В другия мач от групата Андерлехт малко изненадващо надделя над Динамо (Загреб) в хърватската столица. Домакините владееха повече топката, но белгийците бяха тези, които стигнаха до гол в 74-ата минута чрез Бернардес.

Играчите на Динамо тръгнаха масово напред да изравняват и Андерлехт се възползва от разредената им защита. Малко преди края Легер вкара гола на успокоението.

В  следващия кръг Андерлехт приема Аякс, а Динамо гостува на Тимишоара.