Атлетико (Мадрид) започна с победа представянето си в Лига Европа. „Дюшекчиите" победиха Селтик с 2:0 в мач, игран на „Висенте Калдерон". С успеха си, мадридчани поведоха група "I".

Срещата започна с абсолютна доминация на Атлетико. Новото попълнение на „дюшекчиите" Диего бе амбициран да се доказва още от началните секунди на двубоя.

Преотстъпеният от Волфсбург играч, пробва рефлексите на вратаря Форстер, но той се намеси решително. В следващата атака, в 3-ата минута  отново Диего направи добър рейд, подаде към Фалкао, който откри резултата.

До края на полувремето дюшекчиите усилено търсеха нов гол, но така и не успяваха да достигнат до него.

През втората част, отново домакините доминираха на терена. От своя страна „детелините" създадоха няколко положения, които обаче не доведоха до нищо.

В 68-ата минута Атлетико достигна до втори гол в срещата чрез Диего, след отличен пас на Арда Туран. Турският нападател можеше да направи резултата класически две минути по-късно, но ударът му мина много близо до вратата на гостите.

В другата среща от група "I", Удинезе обърна Рен и победи с 2:1 като домакин. Срещата започна по отличен начин за френския тим, като в 19-ата минута Хаджи даде преднина за своите. След попадението, гостите не се успокоиха и усилено търсеха нов гол. Такъв обаче падна в полза на Удинезе.

В 39-ата минута, звездата на домакините Антонио ди Натале изравни. В края на мача, в 83-ата минута, Армера от състава на домакините оформи крайния резултат 2:1.