Атлетико (Мадрид) се справи безпроблемно с руския Локомотив (Москва), побеждавайки съперника с класическото 3:0 в първи 1/8 финал между двата отбора на Лига Европа.

На "Уанда Метрополитано" домакините откриха резултата след шедьовър на Саул Нигез.

Халфът на "дюшекчиите" пое топката в половината на съперника и сякаш от нищото реши да стреля от дистанция, пращайки топката неспасеямо в мрежата - 1:0!

До края на полувремето резултатът остана непроменен, макар че домакините имаха възможност да удвоят преднината си. По-интересното положение в полето на Атлетико дойде в 34-ата минута, когато руснаците поискаха дузпа за падане на Миранчук. Съдията обаче прецени, че футболистът на Локомотив е действал симулативно.

Това обаче стана две минути след началото на втората част, когато Диего Коста се оказа на точното място при отбита топка след удар на Гризман - 2:0!

Крайното 3:0 оформи Коке, който се разписа в последната минута на мача, давайки повече от убедителна преднина на испанците за реванша.

Атлетико (Мадрид) - Локомотив (Москва) 3:0