Колебливото представяне на носителя на Лига Европа в тазгодишното издание на турнира продължава. Атлетико (Мадрид) едвам се добра до равенство в мача с Байер (Леверкузен). Нападателят на "аспирините" Ерен Дердюк откри в 39-ата минута. В 51-ата обаче Симао от дузпа направи Рене Адлер безпомощен, с което донесе точката на мадридчани.

В другия мач от групата Розенборг пречупи Арис (Солун) като домакин с 2:1. Молдскред даде преднина на домакините с гол в 37-ата минута, но в 43-ата Руиз изравни. Точка на спора сложи Прица в 68-ата, оформяйки крайното 2:1. Така след тези мачове Байер (Л) продължава да води в групата с 4 точки, Арис и Розенборг са с по 3 точки, а Атлетико е на последната позиция със спечелена само 1.