Атлетик (Билбао) си осигури класиране на 1/16-финалите в Лига Европа. Баските биха Ред Бул Залцбург с 1:0 като гости и по този начин са твърдо на първото място в група F с 10 точки. Австрийците са трети с 4, но имат по-лоши показатели от Атлетик в преките двубои.

Единственото попадение реализира Андер Ерера малко преди края на първата част. През второто полувреме Залцбург натисна и опита да стигне поне до изравнителен гол, но баските удържаха.

Другият мач в тази група също предложи ниска резултатност. Новобогаташите от Пари Сен Жермен стигнаха без особено напъвано до успех с 1:0 над Слован (Братислава).

Словаците храбро удържаха равенството през първото полувреме. Всичко за тях обаче свърши с 63-ата минута, когато звездата Хавиер Пасторе донесе успеха на французите след пас на Нене.

ПСЖ е на второ място със 7 точки. Така следващия мач между Залцбург и парижани на практика ще реши кой ще е вторият отбор от тази група, който продължава напред.

РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГРУПИТЕ НА ЛИГА ЕВРОПА - ТУК!