Отборът на Астана прибави още една бележита победа към актива си в европейските клубни турнири. Този следобед грандът от Казахстан триумфира с 2:0 над един от традиционните френски клубове - Рен.

Първото полувреме бе белязано от поделено надмощие. Още в началото гостите можеха да стигнат и до попадение, но М"Байе Нианг стреля малко над горната греда.

До паузата своя шанс имаше и бившият тим на Мъри Стоилов. Марин Анчич се оказа най-добре позициониран при центриране от фаул, ала изстрелът му профуча покрай лявата греда.

Сюблимният момент в тази среща настъпи в 64-ата минута, когато Астана стигна и до скъпоценния гол. Томасов завъртя топката от корнер, а Заинутдинов се оказа на възможно най-правилното място и глава не даде никакъв шанс на Диало.

Снимка 381978

Източник: uefa.com

До края феновете на "Астана" трябваше доста да треперят за своите любимци, които бяха подложени на сериозен натиск. Пропуски за Рен обаче направиха Бенжамен Андре и Клеман Грение.

Рами Басебаини пък стигна още по-далеч, след като бомбата му от средна дистанция срещна дясната греда.

Всичко все пак завърши с хепи енд, като Астана дори се поздрави и с втори гол. Томасов се възползва от огромна пробойна в отбраната на Рен и с мощен шут под гредата оформи крайното 2:0.

В следващия кръг от група К, Астана гостува на чехите от Яблонец, докато Рен приема у дома Динамо (Киев).

АСТАНА - РЕН 2:0

1:0 Заинутдинов (64"), 2:0 Томасов (90+1)