Арсенал постигна шеста поредна победа в група "В" на Лига Европа. "Топчиите" се наложиха с 4:2 при гостуването си на Дъндолк. Така тимът на Микел Артета зае убедително първото място.

Головете за гостите вкараха Еди Нкетия (12), Мохамед Елнени (18), Джо Уилок (67) и Фалорин Балогун (80). За ирландския шампион бяха точни Флорес (22) и Оър (85).

В 12-ата минута защитник на домакините не успя да изчисти топката. Еди Нкетия пресече и се озова сам срещу вратаря, за да го преодолее за 0:1.

Шест минути по-късно Арсенал стигна до втори гол. Мохамед Елнени овладя топката на около 30 метра от вратата и с мощен удар се разписа за 0:2.

В 22-ата минута Дъндолк се върна в мача. Флорес и Дъфи направиха двойно, при което първият се озова на стрелкова позиция и намери далечния ъгъл на вратата за 1:2.

В 67-ата минута "топчиите" вкараха трети гол. Балогун овладя на гърди в наказателното поле и чукна към Уилок. Младокът отправи силен удар, с който вратарят не успя да се справи.

В 80-ата минута се разписа и Фоларин Балогун. Младият нападател получи хубав извеждащ пас от Никола Пепе и с удар по диагонала бе точен за 1:4.

Пет минути по-късно Шон Оър оформи крайното 2:4.