Отборът на Арсенал продължава с безгрешните си изяви в турнира Лига Европа. Тази вечер селекцията на Унай Емери постигна нов впечатляващ успех. В жертва на "топчиите" паднаха белгийците от Стандарт (Лиеж) - 4:0.

По традиция в тази надпревара, испанският мениджър беше заложи на изключително интересен състав, изпълнен с доста млади футболисти.

Снимка 446059

Източник: EPA/БГНЕС

Тази вечер под светлините на прожекторите попадна бразилският стрелец Габриел Мартинели, който се разписа на два пъти между 13-ата и 16-ата минути. До почивката класиката вече беше факт, след като в прегръдките на своите съотборници попадна и Джо Уилок.

Домакините понамалиха темпото след паузата, но това не попречи и на Дани Себайос да реализира своя първи гол с екипа на Арсенал. В ролята на асистент пък влезе намиращият се под пара тази вечер Мартинели.

В следващия кръг на "топчиите" предстои гостуване на Витория (Гимараеш). Стандарт (Лиеж) пък се изправя срещу Айнтрахт (Франкфурт).

АЗ Алкмаар и Манчестър Юнайтед с нулево равенство

Слаб Манчестър Юнайтед загуби точки в Хага, "червените дяволи" не отправиха точен удар