Арсенал спечели група "В" на Лига Европа. "Топчиите" записаха четвърта поредна победа, след като разбиха с 3:0 като гости Молде. Попаденията паднаха през второто полувреме. Никола Пепе откри резултата в 50-ата, а пет минути по-късно Рийс Нелсън удвои. Крайният резултат оформи Балогун в 83-ата минута.

Първата част завърши без голове. Арсенал започна много силно втората част и закономерно поведе. В 50-ата минута "топчиите" организираха многоходова атака. Джо Уилок получи отляво и центрира на далечна греда. Там защитник на Молде не успя да изчисти топката, която стигна до Никола Пепе. Котдивоарецът с мощен удар в далечния ъгъл откри резултата.

Пет минути по-късно лондончани стигнаха до второ попадение. Отново Уилок се включи в атака. Този път отдясно. Младокът напредна и пусна остър пас в наказателното поле, където Рийс Нелсън засече за 0:2.

В 83-ата минута Арсенал вкара трети гол. Емил Смит-Роу намери Фоларит Балогун в наказателното поле. Младият нападател овладя топката, обърна се и матира вратаря за трети път.