Арсенал победи с 3:1 като гост Олимпиакос в осминафинален мач от турнира Лига Европа. "Артилеристите" до голяма степен предрешиха финалния изход на дуела с трите си попадения на чужд терен.

Мартин Йодегард откри резултата в 34-та минута. Юсеф Ел-Араби изравни в 58-та, но Габриел Магаляеш върна аванса на своя тим в 80-та минута. Мохамед Елнени оформи крайното 3:1 пет минути преди края на редовното време.

Гостите започнаха по чудесен начин мача и още във втората минута Мартин Йодегард беше изведен на точката на дузпата, но не улучи вратата на Жозе Са. Само 4 минути по-късно Пиер-Емерик Обамеянг намери топката с глава от няколко метра, но Са се намеси по чудесен начин, за да отбие топката в горната греда.

В 34-та минута Арсенал заслужено поведе.

Мартин Йодегард получи топката в центъра на терена и с мощен шут разстреля неориентирания Жозе Са за 1:0.

В началото на втората част гръцкият тим се върна в мача. След безумна грешка на защитата на Арсенал, Юсеф Ел-Араби получи шанс от границата на наказателното поле и не сбърка за 1:1.

Снимка 522502

Натискът на домакините продължи и в 67-та минута резервата Ранджелович намери с чудесно центриране на точката на дузпата Ел-Араби, чийто удар обаче беше блокиран в ъглов удар.

В 82-та минута Арсенал отново излезе напред. Уилиан намери Габриел след ъглов удар, който пък с чудесен отскок не остави шансове на М'Вия и заби топката зад гърба на Жозе Са за 2:1. Пет минути по-късно Мохамед Елнени разстреля стража на гърците за трети път след нов страхотен удар от над 25 метра.