Българският национал Георги Пашов изигра нов силен мач с екипа на Арарат-Армения. Бранителят блесна с голова асистенция, която допринесе за победата над Дюделанж от Люксембург. Първият мач от плейофите на Лига Европа завърши при резултат 2:1.

Домакините поведоха в резултата с настъпването на 22-ата минута, когато Пашов отправи точно подаване към Лима.

След паузата гостите от херцогството стигнаха до важен гол на чужд терен, когато се разписа Синани.

Арарат все пак дочака своя миг и в 93-ата минута направи важна крачка към групите на Лига Европа. Тогава в прегръдките на своите съотборници попадна появилият се като резерва естонец Иля Антонов.

Астана разби БАТЕ (Борисов) и почти си осигури ново участие в групите на Лига Европа

3:0 за казахстанския гранд в Нур-Султан

АРАРАТ -АРМЕНИЯ - ДЮДЕЛАНЖ 2:1

1:0 Лима (22"), 1:1 Синани (68"), 2:1 Антонов (90+3")