Тимовете на Апоел (Тел Авив) и Рапид (Букурещ) не успяха да се победят и завършиха 2:2 в мач от втория кръг на група “G” на турнира за Купата на УЕФА.

Апоел Тел Авив започна по-уверено срещата и даде повод за радост на публиката още в 10-ата минута, когато Елианид Барда успя открие резултата след удар с глава.

Само три минути по-късно след самостоятелна акция равенството бе възстановено с попадение на Янис Алин Зику.

Интересните ситуации пред двамата вратари не спряха до тук и В 33-та минута Валид Бадир отново взриви фанатичните привърженици на Апоел с попадение след центриране от ъглов удар.

При този резултат се оттеглиха двата тима за почивка.

След подновяването на играта румънците правеха опити да изравнят и усилията им бяха увенчани с успех.

В 54-та минута Мугурел Михай Буга реализира за 2:2.

След тази среща Рапид събра актив от 2 точки в групата (в първия си мач отборът завърши наравно с ПСЖ), докато Апоел е с една (в първата среща северните ни съседи претърпяха поражение от Панатинайкос).

Другата среща тези вечер между тимовете на Млада Болеслав и Панатинайкос не предложи толкова голове на зрителите.

Гостите от Гърция се наложиха логично, макар и трудно с 1:0. След нулево първо полувреме, през втората част Салпингидис все пак намери правилния път към вратата на домакините и с попадението си донесе трите точки на Панатонайкос.