Отборът на Анжи оглави временното класиране в Група „А" на Лига Европа, след като победи с 1:0 у дома английския гранд Ливърпул.

Единственото попадение в двубоя реализира Ласина Траоре в добавеното време на първото полувреме. Тъмнокожият нападател получи добър пас от Бусуфа, още със спирането на топката се освободи от Коатес, който изобщо не разбра какво се случва, след което останал сам срещу Джоунс технично го прехвърли.

Иначе преди попадението домакините имаха още една добра възможност. В 35-ата минута Самуел Ето'о отправи много силен удар от границата на полето, но в последния момент Джоунс с една ръка изби в корнер.

Най-добрата възможност за Ливърпул пък пропиля Джордан Хендерсън, който в 23-ата минута остана сам срещу стража на домакините, но вместо да отправи удар се опита да подава и в крайна сметка загуби топката.

Благодарение на успеха Анжи събра на сметката си 7 точки и излезе еднолично начело в Група „А". Ливърпул е на втора позиция с 6.

В другата среща от тази група Удинезе приема у дома швейцарския Йънг Бойс. При победа "фриуланите" също ще съберат на сметката си 7 точки и ще изместят Ливърпул от втората позиция.

АНЖИ - ЛИВЪРПУЛ 1:0

1:0 Траоре (45')

АНЖИ: Габулов, Самба, Жоао Карлош, Тагирбеков, Логашков, Жирков, Да Силва, Ахмедов (29' Гонсалес 89' Лахялов), Бусуфа, Ето'о, Траоре (80' Смолов)

ЛИВЪРПУЛ: Джоунс, Коатес, Карагър, Коади (61' Пачеко), Фланаган, Уисдън, Коул (77'Айсади), Хендерсон. Даунинг, Шелви, Морган (61' Сусо).