Отборът на Анжи Махачкала се класира за фазата на директни елиминации в Лига Европа. Възпитаниците на Гуус Хидинк се наложиха с 2:0 у дома над Удинезе в двубой от Група „А", като по този начин си гарантираха място в следващия етап кръг преди края на груповата фаза.

Руският тим бе по-добрият на терена и напълно заслужи успеха си. За да открият резултата обаче домакините трябваше да чакат чак до 72-ата минута, когато се разписа централният бранител Кристофър Самба. Само 3 по-късно Самуел Ето'о покачи аванса на 2:0, отбелязвайки 8-ия си гол в Европа за сезона (в това число и квалификационните кръгове).

Иначе Анжи имаше и няколко добри положения преди почивката, като най-близо го гола бе Олег Шатов, чийто удар в 12-ата минута срещна гредата.

Гостите от Удине пък завършиха двубоя в намален състав, след като 10 минути преди края на редовното време Вилианс получи втори жълт картон и напусна терена.

Благодарение на победата Анжи събра на сметката си 10 точки и еднолично оглавява класирането в Група „А". Втори и трети, с по 6 точки на сметката си, са отборите на Ливърпул и Йънг Бойс, които по-късно тази вечер се изправят на „Анфийлд" в пряк сблъсък за място в следващата фаза.

Отборът на Удинезе е последен с 4 точки и няма никакъв шанс за продължаване напред.

АНЖИ - УДИНЕЗЕ 2:0

1:0 Самба (72')

2:0 Ето'о (75')

АНЖИ: В. Габулов, Самба, Жоао Силва, Тагирбеков, Логашов, Жирков, Жусилей, Шатов, Карсела-Гонсалес, Бусуфа, Ето'о

УДИНЕЗЕ: Бъркич, Данило, Фараони, Домици, Армеро, Орто, Баду, Перейра, Вилианс, Ди Натале, Фабрини.