Анжи победи Хановер в първия мач от 1/16 финалите на Лига Европа. Тимът от Махачкала се наложи у дома с 3:1, с което спечели леко предимство за класиране в следващата фаза. Победата за Анжи можеше да е още по-изразителна, но звездата на тима Самуел Ето'О пропусна дузпа.

Руският тим владееше инициативата в повечето време от мача. Гостите успяха да изненадат бързо Анжи с гол в 23-ата минута. Негов автор стана Хусзки, който не даде никакъв шанс на Габулов.

12 минути по-късно руснаците успяха да отговорят на шамара. Домакините сътвориха хубава атака , започната от Ахмедов, минала през Ещенко към Вилиан, който асистира на Ето'О. Камерунецът напредна и стреля от близо за 1:1.

През второто полувреме, домакините започнаха с мощни атаки. В 48-ата минута те дадоха резултат и се стигна до нов гол. Юри Жирков подаде към Ахмедов, който стреля, а топката мина през ръцете на Цилер за 2:1. В 57-ата минута Анжи можеше да стигне до нов гол, след като получи право да изпълни дузпа, но Ето'О пропусна. В 64-ата минута все пак тимът от Махачкала стигна до попадение след гол на Боусоуфа след асистенция на „грешника" Ето'О.