Българският футболист Методи Деянов продължава напред в турнира за Купата на УЕФА, след като неговият отбор Анортозис успя да отстрани румънския Клуж. Срещата завърши 0:0, но след ценния успех с 3:1 като гост кипърците продължават напред.

Друг български футболист играещ зад граница Станимир Димитров игра цял мач за Тобол, но отборът му загуби с 0:2 като гост от Гроклин (Полша).

Без нито една изненада преминаха срещите-реванш от втория квалификационен кръг на турнира за Купата на УЕФА, които донесоха и класирането на три отбора от
България за следващата фаза на турнира.

Локомотив (София), ЦСКА и Литекс се представиха на ниво и във вторите мачове, като най-трудна се оказа задачата на вицешампиона ЦСКА.

Не бе толкова щастлива участта на други отбори от Източна Европа, записали тежки поражения като гости - грузинският Динамо (Тбилиси) отнесе 0:6 при гостуването си на  австрийския Рапид (Виена), в Хамбург с 0:5 се отърва унгарския Хонвед в мача си с местния Хамбургер.

По-достойно се представи хърватския Хайдук (Сплит), който завърши 1:1 при гостуването си в Генуа на италианския Сампдория и след 0:1 от първия мач отпадна от борбата.

Винченцо Монтела откри за домакините в 34-ата минута от дузпа, но играчите на Хайдук се върнаха в мача с попадението на Хъргович 7 минути преди края, но за повече не им стигнаха силите.

Срещи-реванш от втория предварителен кръг на турнира по футбол за купата на УЕФА:

ЦСКА (България) - Омония (Кипър) 2:1 (3:2)
ЛИТЕКС (България) - ФК Беса (Албания) 3:0 (6:0)
Оцелул (Румъния) - ЛОКОМОТИВ (София) 0:0 (1:3)
ГКС Белхатов (Полша) - ДНЕПЪР (Украйна) 2:4 (3:5)
САМПДОРИЯ (Италия) - Хайдук (Сплит) 1:1 (2:1)
БЛЕКБЪРН (Англия) - Ми Па (Финландия) 2:0 (3:0)
АПОЕЛ ТЕЛ АВИВ (Израел) - Широки Бриег (Босна и Херц) 3:0 (6:0)
СТАНДАРТ (Белгия) - Керенг (Люксембург) 1:0 (4:0)
ХЕКЕН (Швеция) - Дънфърмлин (Шотландия) 1:0  (2:1)
ГАЛАТАСАРАЙ (Турция) - Славен (Хърватия) 2:1 (4:2)
Фредрикстад (Норвегия) - ХАМАРБИ (Швеция) 1:1 (2:3)
СИОН (Швейцария) - Рийд (Австрия) 3:0 (4:1)
ОДЕНЗЕ (Дания) - Динамо (Минск) 4:0 (5:1)
ХЕЛЗИНГБОРГ (Швеция) - Дроида (Ейре) 3:0 (4:1)
РАПИД (Виена) - Динамо (Тбилиси) 5:0 (8:0)
ХАМБУРГЕР (Германия) - Хонвед (Унгария) 4:0 (4:0)
Зрински (Босна и Херц)  - РАБОТНИЧКИ (Македония) 1:2 (1:2)
МИДТИЛАНД (Дания) - Хака (Финландия)  5:2 (7:3)
ВОЛЕРЕНГА (Норвегия) - Екранас (Литва) 6:0 (7:1)
ЛАНС (Франция) - Йънг Бойс (Швейцария)  5:1 (6:2)
АРТМЕДИЯ (Словакия)- Мика (Армения)  2:0 (3:2)
АНОРТОЗИС (Кипър) - Клуж (Румъния)  0:0 (3:1)
ОЛБОРГ (Дания) - ХИК Хелзинки (Финландия) 3:0 (4:2)
Макаби Нетания (Израел) - УНИАО (Португалия) 0:1 (0:1)
Судува (Литва) - БРАН (Норвегия)  3:4 (4:6)
Войводина (Сърбия) - АТЛЕТИКО (Мадрид) 1:2 (1:5)
ГРОКЛИН (Полша) - Тобол Костанай (Казахстан) 2:0 (3:0)
ЗЕНИТ (Русия) - Злате Моравце (Словакия) 3:0 (5:0)
ЕРДЖИЙЕСПОР (Турция) - Макаби (Тел Авив) 3:1 (4:2)
Яблонец (Чехия) - АУСТРИЯ (Виена) 1:1 (4:5)
Матерсбург (Австрия) - ФК БАЗЕЛ (Швейцария) 0:4 (1:6)
АИК (Швеция) - Металургс (Латвия)  2:0 (4:3)

Забележка: отборите, посочени с главни букви, се класират за  1-ия кръг на турнира за Купата на УЕФА, а в скоби е общият резултат от двата двубоя.