Интригата в група А на Лига Европа почти приключи. Андерлехт спечели с 3:1 срещу ФК Тимишоара. Суарес откри за белгийците в 29-ата минута от дузпа. Паркс успя да изравни за румънците малко след почивката, но 20 минути преди края Бусуфа донесе успеха на домакините. В последните секунди Легер оформи крайното 3:1.

В другия мач от тази група наказаният Динамо (Загреб) прие на празния "Максимир" Аякс. Амстердамци бързи решиха всичко в този мач. Първо в 14 минута Пантелич откри след пас на Емануелсон. В 36-ата Леандро Куфре остави хърватите с десет души на терена. Аржентинецът получи директен червен картон за фаул срещу Луис Суарес. В самия край на полувремето уругваецът асистира на Деми де Зеув за 0:2. Загребчани доиграха мача с 9 човека, след като червения цвят видя и Калело.

Така ситуацията в групата е повече от ясна - първи са Андерлехт и Аякс с по 8 точки, следвани от Тимишоара с 2, а Динамо са последни без точков актив.