Холандският АЗ Алкмаар разби гостуващия БАТЕ (Борисов) с класическото 3:0 в мач от група „Е" на турнира Лига Европа. Въпреки успеха холандците отпадат от надпреварата, а напред продължават именно белорусите.

Резултатът бе открит само след 6 минути игра. Тогава Колбайн Сигторсън се измъкна от защитата на гостите и с хубав удар вкара за 1:0.

Въпреки силния натиск, който наложиха домакините трябваше да чакат до последните минути на срещата за втория си гол. В 84-ата Гудмунсон получи топката и подаде към Сигторсън, който нямаше проблеми да вкара втория си гол в мача.

При следващата си атака футболистите на АЗ стигнаха и до трето попадение, което бе дело на Адам Маер.

В другия мач от групата Динамо (Киев) пропусна да победи молдовския Шериф, но украинците запазват първото място в групата.