Отборът на Андерлехт разби Аякс с 3:1 като гост в Амстердам и завърши на 1-о място в група А на Лига Европа. В герой за белгийците се превърна младият талант Ромелу Лукаку, който се отличи с две попадения.

През първото полувреме на терена имаше само един отбор - този на гостите. Белгийците атакуваха много настървено и заслужено стигнаха до гол още в 13-ата минута. Автор на попадението на 16-годишният суперталант Ромелу Лукаку. Само 9 минути по-късно отново той удвои резултата и овенча добрата си игра с втори гол. В 43-ата минута Легеар направи резултата класически и на практика сложи точка на спора. Положението за Аякс можеше да бъде още по-тежко, но в 41-ата минута Мусуфа нацели напречната греда на вратата на домакините.

В 77-ата минута Емануелсон върна едно попадение след хубав диагонален удар от движиение. До края домакините не успяха да стигнат до нов гол и загубиха срещата. В 93-ата минута страхотен удар на Ромедал спря в левия страничен стълб на вратата на белгийците.

Така двата тима завършват с по 11 точки, но Андерлехт е победител в групата, тъй като първият мач между двата тима завърши 1:1.