Капитанът на Германия Михаел Балак е под въпрос за финала на Евро 2008 срещу Испания, тъй като има контузия в прасеца на десния крак.

Балак пропусна тренировката на тима в петък, а не успя да са включи и в заниманието на тима в събота вечерта на „Ернст Хапел Щадион" във Виена.

От Германската федерация признаха, че отговорът на въпроса дали капитанът на тима ще играе срещу Испания е неясен.

Балак никога не е играл на важен финал за Германия. Той пропусна мача за титлата на Мондиал 2002 заради наказание.