Старши треньорът на Етър - Станислав Генчев логично бе много разочарован от това, че неговият тим отпадна на четвъртфинала за Купата на България, след като тази вечер загуби с 1:3 от Славия. Акцентът в двубоя обаче, падна върху главния съдия на срещата - Петър Костадинов, който отсъди две доста спорни дузпи в полза на "белите".

Славия победи Етър с 3:1 и е на полуфинал за Купата на България

Поредна съдийска гавра! Славия на полуфинал за Купата след две скандални дузпи!

Петър Костадинов съсипа мача във Велико Търново

"Мисля, че двубоят бе равностоен, но се реши по неспортсменски начин. За първата дузпа съм сигурен на 1000%, че я нямаше. Етър не заслужава такова съдийство, нито футболът в България. Питайте съдията, каква е причината да прави такива отсъждания. Това е срам за съдийството и българския футбол. Изключително съм благодарен на момчетата. Пламен Гълъбов бе в болница на системи цяла нощ, но игра, Яни Пехливанов също бе с проблеми. Ако не се беше намесил така безскрупулно съдията, мачът беше равностоен. Реферът изчака своя момент за действие и ни поряза. Аз не си спомням Славия да имал положения. Най-много десет минути му давах на Йордан Апостолов и най-вероятно щеше да бъде изгонен, ако не го бях сменил.

Като цяло календарната година мисля, че е успешна. Основната ни цел бе да се изкачим в Първа лига. Започнахме добре и в Първа лига, но след това съдиите пак ни отрязаха крилата в два домакински мача. После имаше и спад в играта ни. Наясно сме със селекцията. Доста беше трудно да се направи селекцията през есента. Ние сглобявахме отбора в продължение на четири месеца. Сега ще е по-лесно", коментира пред "Диема" Генчев.