Лудогорец постигна измъчена победа срещу последния Етър с 2:0 във Велико Търново и оглави класирането в Първа лига с 9 точки. Мачът беше относително равностоен през първото полувреме. Върба направи корекции и след вкарването на Недялков и Кешеру успя да стигне до безценния гол, вкаран от румънеца. В края друга резерва Мавис Чибота отбеляза  втори гол.

"Болярите" оказаха достойна съпротива, но продължават да нямат вкаран гол след четири мача. Те са твърдо последни и са основен фаворит за изпадане във Втора лига.

Етър - Лудогорец, на живо

Етър - Лудогорец 0:2, голове на Кешеру и Чибота

Всичко освен убедителна победа за шампионите ще е изненада

Лудогрец овладя инициативата в първите минути, но така и не достигна до голови ситуации. Домакините първоначално се дръпнаха назад, но постепенно видяха, че съперникът не е толкова настойчив и погледнаха смело напред.

"Болярите" направиха две-три много опасни контри, но липсата на самочувствие ги лиши да нанесат решаващ удар. Момчетата на Павел Върба нямаха идеи какво да правят и сякаш разчитаха на случайността и късмета за да поведат. Топката се разиграваше бавно и нямаше никаква динамика в атаката.

Снимка 494119

През второто полувреме се играеше през изцяло пред вратата на Етър. "Зелените" така и не можеха на намерят верния път към нея.

Върба пусна Антон Недялков и Клаудиу Кешеру и това даде резултат. Голът падна в 79-ата минута. Недялков подаде на Кешеру пред наказателното поле. Румънецът пробва двойно със съотборник. Играч на Етър изчисти топката, която попадна на волето на Кешеру и влетя във вратата на Господинов - 0:1.

Снимка 494117

Точно когато изтичаше 90-атата минута Мавис Чибота вкара втория гол. Той остана сам, след като Кешеру пропусна, и стреля точно по земя.

Лудогорец не игра добре в този мач, но се измъкна. Срещу по-стойностен съперник това няма как да се случи.