Етър най-накрая стигна до победа в Първа лига, след като не бе правил това от 8 мача насам. За последно "болярите" биха Славия в края на август, но след това не усетиха нито веднъж радостта от победа. За Витоша пък чакането за първи успех в елита продължава и след 15-ия кръг в шампионата.

Великотърновци се наложиха с 2:0, разписвайки се по веднъж и през двете полувремена, благодарение на головете на Сашо Александров и Самб Бадара, който прекъсна серия от 3 поредни мача без гол.

Етър - Витоша 2:0, гол от засада и неотсъдена дузпа за домакините

Провал срещу "тигрите" ще разклати стола на Станислав Генчев

Срещата премина под контрола на домакините, които малко след първия съдийски сигнал натикаха противника в собствената му половина.

Това доведе до пропуск на Яни Пехливанов, който на метри от вратата не успя да насочи топката в очертанията след подаване на Иван Петков с глава.

След малко повече от четвърт час домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Гьонов, но такава не бе отсъдена. Повторенията обаче показаха, че претенциите на "болярите" са обосновани!

Минути по-късно Етър вкара!

Бадара свали топката с глава към Сашо Александров, който с атрактивно изпълнение от наказателното поле опъна мрежата - 1:0! Защитникът на Етър бе в положение на засада при подаването на Бадара, така че голът бе зачетен неправилно.

През второто полувреме картината на стадион "Ивайло" не се промени особено, макар че играчите на Витоша се опитаха да изнесат играта в малко по-предни позиции. Това обаче не доведе до резултат.

Гол на Иван Петков правилно бе отменен заради засада, а малко по-късно домакините отново поискаха дузпа за игра с ръка на Върбанов, която отново не бе отсъдена.

Интригата в мача приключи в 71-ата минута!

Яни Пехливанов изведе Бадара, който без особени проблеми успя да преодолее излезлия далеч от рамките на вратата Мишо Иванов - 2:0!

До края срещата се доиграваше, играта се накъса, но в крайна сметка Етър отново се върна на победния път в Първа лига. Витоша пък продължава да е все така на дъното...