Етър записа дебютна победа в контролите по време на лагера в Анталия. След 3:4 от Лех (Познан) и 1:1 с Железничар (Сараево), "болярите" спечелиха с 1:0 срещу носителя на Купата на Литва - Стумбрас (Каунас).

Двата отбора направиха равностоен мач с борба предимно в центъра, което лимитира головите опасности пред двете врати. През втората част отборът на Краси Балъков обаче натисна и закономерно отбеляза гол.

В 86-ата минута Даниел Младенов напредна отдясно по фланга и навлезе в наказателното поле, където бе съборен. Реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от Иван Вълчанов.

Следващата проверка е на 2 февруари срещу Олимпия (Любляна).

Състав на Етър: Денис Григич, Душан Младенович, Симеон Иванов, Пламен Гълъбов, Кольо Станев, Георги Сърмов, Никола Колев, Аласана Мане, Иван Стоянов, Ерик почански, Иван Петков

Резерви: Христо Иванов, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Георги Пашов, Венци Василев, Димо Пехливанов, Велко Братович, Иван Вълчанов, Даниел Младенов, Чавдар Ивайлов и Стефан Неделчев