Етър спечели с 3:1 втората си контрола от подготовката срещу Загорец (Нова Загора). С хеттрик за "болярите" се отличи централният нападател Христо Димитров, а почетния гол за гостите вкара в 90-ата минута от дузпа бившият капитан на "виолетовите" Иван Стоянов.

Мачът трябваше да се играе на стадион "Ивайло", но заради замръзналия терен в последния момент бе преместен на изкуствения терен "Трифон Иванов". Въпреки студеното време и минусовите температури двата тима направиха бърз и интересен мач с много добра за тази фаза от подготовката игра.

Етърци бяха без отсъстващите по здравословни причини Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Дани Младенов, Борислав Марков и Христо Марков, а групата бе попълнена с още трима юноши от дублиращия тим - Кристиян Димитров, Мартин Ангелов и Димитър Колимечков, които за пръв път се включиха в първия отбор.

Първите две по-опасни атаки бяха за гостите от Нова Загора. В 7-ата минута Иван Стоянов напредна сам и стреля диагонално до гредата, а в следващата атака изведе Денислав Атанасов, чийто удар бе спасен от Христо Иванов. Етър отговори с опасна атака на Кольо Станев, който напредна и стреля, но вратарят Караманов извади в корнер. "Виолетовите" атакуваха по-често и стигнаха до още възможности. Параболично центриране на Калоян Ненчев бе извадено от вратаря в корнер, а после удар на Яни Пехливанов бе отразен от стража. В 17-ата минута Пехливанов намери надясно в чиста позиция Цветомир Тодоров, който обаче стреля до гредата. За гостите отново Иван Стоянов завъртя топката край гредата.

Етър откри в 31-ата минута, когато Николай Янков центрира отдясно и Христо Димитров засече топката за 1:0. До почивката домакините се отчетоха и със силен удар на Мариян Иванов, спасен от вратаря. След паузата Веселин Великов пусна в игра Дичев, Апостолов и Кънчев вместо Мариян Иванов, Тодоров и Пехливанов, а в течение на мача влязоха и останалите.

Загорец направи хубава атака в 50-ата минута, която обаче завърши с удар във вратаря. После Христо Иванов парира и изстрел на Мехмед. Отново Христо Димитров вкара и втория гол за "виолетовите" след като в 56-ата минута бе намерен прецизно от Кольо Станев и засече с пета топката в мрежата. Пет минути по-късно Димитров стигна и до хеттрик, след като излезе фронтално и стреля в левия ъгъл на вратаря - 3:0.

Калоян Ненчев в 62-ата минута отдясно намери Ловре Кнежевич, но ударът на хърватина бе изваден от стража в корнер. Хубав удар на Кристиян Кънчев отдалеч мина до сглобката на гредите. След влизането към края и на юношите на Етър, гостите потърсиха активно почетно попадение. В 86-ата минута резервният вратар Ангел Мартинов спаси удар на Хардалов, а новозагорци нацелиха и гредата след атака и удар отдясно на Георги Йорданов. В последната минута реферът Георги Гинчев свири дузпа за "Загорец" за събаряне в наказателното поле и опитният Иван Стоянов от бялата точка се разписа за крайното 3:1.