Етър постигна трета победа през зимата, след като надигра с 2:1 Септември в четвъртата си контрола от своята подготовка.

Софиянци бяха бе по-атакуващият отбор през първата част, но защитата и вратарят на "болярите" Мартин Величков не допуснаха сериозни опасности, въпреки че стражът на няколко пъти трябваше да се намесва.

Направените на почивката смени оживиха играта на Етър. В 47-ата минута Дидис-Лутумба Пита центрира фалцово от корнер и защитник изби с глава пред голлинията.

Септември направи седем смени наведнъж в 63-ата минута и малко след това получи гол. Дебютиралият за Етър Иван Василев бе съборен в наказателното поле и последва дузпа. Ловре Кнежевич с хладнокръвен удар в левия ъгъл вкара за 1:0.

В 83-ата минута Дидис Лутумба-Пита отляво находчиво намери Макан Сидибе, който с удар извън пеналта и рикошет, заблудил вратаря, се разписа за 2:0.

В самия край на мача Септември стигна до почетно попадение след грешка на вратаря Ангел Мартинов.