Етър се наложи с 3:0 над молдовския Петрокуб в първия си мач от международния турнир "Балчик къп".

"Виолетовите" имаха превес над молдовците през целия мач и спечелиха с голове на Джихат Кямил, Иван Петков и Цветомир Тодоров.

В началото Иван Петков с глава би над гредата след центриране отляво на Неделчев, а удар на Чавдар Ивайлов мина край вратата. За съперника също един удар мина край вратата на Акалски. Гостите на 6-о място в елитната дивизия на Молдова.

В 25-ата минута пропуск направи защитникът Иван Скерлев, който след корнер можеше да открие резултата на празна врата. Удар на Иван Стоянов от воле профуча в аут, а "Петрокуб" имаше една възможност след прострелно центриране. Първият гол падна в 38-ата минута, когато Джихат Кямил с чудесен изстрел от 30 метра фронтално срещу вратата се разписа за 1:0.

Втората част етърци започнаха много агресивно и набързо създадоха куп положения пред вратата на съперника. Станислав Генчев пусна първо Цв. Тодоров и Ташев на мястото на Неделчев и М. Николов. Първо Тодоров отляво намери Кямил, който би, вратарят изби, но не се намери кой да довкара топката. После пък след центриране на Иван Стоянов отдясно Петков с крак не успя да вкара топката на празна врата.

Иван Петков обаче стана автор на втория гол в 55-ата минута, след като засече с глава центриране отдясно - 2:0. В 65-ата минута Станислав Генчев смени и всички останали титуляри, като влязоха още Ивайло Петков, Трифонов, С. Иванов, Яв. Генчев, Ст. Генчев, Мицаков, Карапетров и Тодор Колев.

В 82-ата минута Тодор Колев завърши хубава атака с опасен удар, вратарят изби, но при добавката Цветомир Тодоров оформи класическото 3:0.

Стартов състав на Етър: Акалски, Николов, Скерлев, Минков, Кирилов, Неделчев, Апостолов, Кямил, Ивайлов, Стоянов, Петков (Ив. Петков, Ташев, Тодоров, Трифонов, С. Иванов, Яв. Генчев, Ст. Генчев, Мицаков, Карапетров, Колев).

Тодор Колев: Тръгнах от Етър, тук ще завърша с футбола