Етър победи Дунав с 5:3 в осемголово шоу. Двата отбора играха много отворено и нападателно. Домакините имаха леко игрово предимство и постоянно водеха в резултата. В края за малко щяха да пропилеят три гола преднина.

На живо: Етър - Дунав, "речното" дерби

Етър - Дунав 5:3, голово шоу

Двата отбора може да се срещнат още три пъти

Първото полувреме беше много динамично. Домакините бяха много активни и Флорент Боджадж получи много хубав извеждащ пас още в трета минута.

В осмата минута Милчо Ангелов надбяга защита отляво и с неудобния си ляв крак стреля под малък ъгъл под гредата на Макенджиев за 1:0. Антон Огнянов даде извеждащия пас. Двамата защитници на Дунав бяха надбягани от Ангелов.

Снимка 483232

Гостите не се смутиха и погледнаха смело напред. Така в 20-ата минута Фернандо Кавалканте изпревари вратаря Иванов в малкото поле и изравни резултата. Лазаров овладя топката отляво с рамо и я върна успоредно на вратата.

Играта доби ожесточен характер и Радослав Гидженов трябваше често да показва жълти картони.  В 39-ата минута Здравко Илиев центрира отдясно към далечната греда и Флорент Боджадж с плонж засече топката с глава пред Макенджиев, извеждайки за втори път "болярите" напред.

Снимка 483230

Второто полувреме беше триумф на нападателния футбол. Гостите търсеха изравняването, а "болярите" искаха да отбележат, колкото могат повече попадения.

Тонислав Йорданов вкара страхотен гол от фаул в 63-ата минута. 13 минути по-късно Йорданов завърши бърза контра и резултатът стана 4:1 за Етър.

Тук домакините подцениха момента и чрез Стефан Христов и резервата Свилен Щерев "драконите" като на шега съкратиха разликата до един гол само за 4 минути.

В края русенци хвърлиха всичко напред и убийствена контра на домакините завърши с пети гол в добавеното време на Здравко Илиев.

Снимка 483233

Така Етър вече има 27 точки и със сигурност ще играе в група "А" на втората осмица с Черно море и Витоша. Съперникът на "болярите" в битката за оцеляване ще бъде, или Царско село, или Ботев (Враца).

Дунав остана на 13-о място с 19 точки и ще спори също или с Царско село, или с Ботев (Враца), но от неизгодна позиция. Другите два тима в група "Б" Арда и Ботев (Пловдив) основно ще се обиграват за плейофите за Лига Европа.