Етър победи Дунав с 2:0 в първия плейоф за директно оставане в Първа лига. На стадион "Ивайло" домакините взеха чиста преднина, която по всяка вероятност ще натежи за мястото им в елита.

Известно е, че крайният победител от двойката запазва мястото си при майсторите, докато загубилият ще играе бараж с някой измежду челниците от Втора лига. И все пак, всичко ще стане ясно след няколко дни, когато е реваншът в Русе...

Етър - Дунав 2:0, отменен редовен гол и червени картони в Търново!

Развой на срещата по минути

Днешният мач иначе предложи доста адреналин за зрителите, които видяха спорни отсъждания на съдийската бригада, куп жълти и три червени картона, както и несправедливо отменен гол във вратата на Дунав.

Домакините започнаха срещата по-настървено, като опитаха да установят натиск още в началните минути. Това доведе до няколко остри центрирани пред вратата на Мартин Луков, който отрази и опасен удар на Румен Руменов извън наказателното поле.

Гостите от своя странаха разчитаха на контраатаки, но трудно организираха нещо по-смислено пред вратата на съперника.

Малко преди края на първото полувреме публиката на домакините, както и целият треньорски щаб на "болярите" побесняха! Причината - редовен гол на Почански бе отменен поради неправилно отсъдена засада, а недоволството дойде най-вече от това, че първоначално попадението бе зачетено, при това напълно правилно.

Втората част започна по сходен начин като първата - с натиск на "болярите", а на терена на почивката се появи Дани Младенов, който зае мястото на Ерик Почански.

В 50-ата минута "драконите" от Русе останаха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Мартин Ковачев. Несполуките за гостите обаче не свършиха дотук, тъй като минути по-късно те допуснаха попадение!

Димо Атанасов намери Дани Младенов в наказателното поле, който с диагонален удар прати топката в мрежата на Мартин Луков - 1:0 за Етър!

Последваха минути, в които събитията се развиваха предимно в центъра на терена, а домакините също останаха с 10 души заради втори жълт картон на Пламен Гълъбов.

Играчите на Етър обаче не се притесниха особено от изгонването на своя съотборник и продължиха да търсят втори гол. И той дойде в 75-ата минута!

Георги Пашов остана непокрит в наказателното поле и покачи на 2:0!

До края на срещата нервите продължиха да взимат връх, а съдията се принуди да раздаде още жълти картони, както и да изгони втори човек от играчите на Дунав. Бирсент Карагерен игра изключително грубо срещу Никола Колев, поради което получи директен червен картон!

И така, Етър - Дунав 2:0...