Етър (Велико Търново) продължи серията си на четири поредни мача без загуба в контролите и се наложи с 1:0 на Литекс (Ловеч).

И двата отбора са съперници в първенството на Втора лига, а срещата се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново. След загубата от Янтра в първата си проверка, "виолетовите" натрупаха три победи срещу Сливен, с дублиращия си отбор и Литекс плюс равенство 1:1 като гости на елитния Черно море.

Първата част почти не предложи възможности и закономерно завърши без голове. Втората обаче започна с попадение - в 47-ата минута младото Евгений Илиев бе изведен чудесно сам срещу вратаря от Мартин Тошев и откри резултата.

В игра за етърци се появи и възстановеният опитен нападател Дани Младенов, който отново загатна, че във футбола няма стари и млади, а можещи и неможещи. Гостите също потърсиха попадение за изравняване, но не успяха и мачът завърши с логичното минимално 1:0.

До края на подготовката на етърци предстои и гостуване на дублиращия тим на Лудогорец на 4 февруари, а стартът на пролетния полусезон е с домакинство срещу Монтана на 14-и този месец.