Етър и Арда завършиха 0:0 във вероятно най-слабия мач от настоящия сезон в efbet Лига. Въпреки хубавото време играта на двата отбора не предложи нищо.

Домакините взеха трета си точка, но с нищо не показаха, че има начин да напуснат последното място. Гостите показваха по-голяма амбиция, но също не можаха да стигнат до голово положение.

Етър - Арда, на живо

Етър - Арда 0:0, слаба игра и на двата отбора

"Болярите" направиха добри мачове с грандовете

Двата тима играха много предпазливи през първото полувреме. Хубавото време предполагаше добро темпо, но опасните ситуации липсваха пред двете врати.

Единственото нещо за отбелязване беше тежката контузия, получена от Петко Ганев, който усука коляното си.

Снимка 504398

Гостите опитваха на няколко пъти да постигат числен превес отдясно, но винаги атаките завършваха с грепен последен пас.

"Болярите" бяха изключително безидейни и така и не можаха да ритнат топката по посока на вратата, пазена от Иван Караджов.

Снимка 504399

След почивката Арда се настани трайно в половината на Етър. Гостите опитваха да намерят пролука в сгъстената защита на "виолетовите", но това се оказваше на практика невъзможно.

Търновци постепенно се прибраха дълбоко и откровено заиграха за 0:0.

Снимка 504395

Лошият терен също стана предпоставка за непривлекателния футбол, който днес се игра на стадион "Ивайло.

Така Арда пропусна великолепния шанс да се изкачи на трето място. Тимът има 18 точки от 11 мача, с колкото са четвътия Берое и петия ЦСКА.

Активът на Етър е три точки от 12 мача, което почти сигурно означава участие във Втора лига през следващия сезон.