Евертън и Нюкасъл не успяха да се победят и завършиха при равен резултат - 2:2, двубоя си от IV кръг на Висшата лига. Домакините има за какво да съжаляват, тъй като на два пъти повеждаха в резултата, но и в двата случая не успяха да задържат преднината си. Големият герой за „свраките" пък бе резервата Демба Ба, който се появи в игра на почивката и се отечете с два гола.

Домакините откриха резултата след четвърт час игра след много хубав гол на Лейтън Бейнс. Английският национал направи двойно подаване със Стивън Пиенар и нахлу опасно в полето, като с премерен удар с левия крак не остави шанс на Харпър - 1:0. При този резултат дойде и последният съдийски сигнал за първото полувреме.

В началото на втората част Нюкасъл изравни резултата. Йоан Кабайе се пребори за една топка в средата на терена и пусна отличен пас към Демба Ба, който с удар с левия крак от границата на полето прокара топката покрай Хауърд - 1:1.

Истинска драма се разигра на „Гудисън Парк" в последните секунди на срещата. В 88-ата минута друга резерва - Виктор Аничебе се разписа за 2:1 и тласна домакините към трите точки. Да, ама не. Последната дума бе отново за Демба Ба, който 60 секунди по-късно вкара втория си гол в двубоя и оформи крайното 2:2.

ЕВЕРТЪН - НЮКАСЪЛ 2:2

1:0 Бейнс (15')