Астън Вила и Евертън завършиха 3:3 в една от най-зрелищните срещи от началото на сезона в Англия. Двата отбора се изправиха в мач от 32-ия кръг на Премиърлийг, а 90 минути за домакините игра българският национал Стилиян Петров.

Бившият футболист на Селтик направи силен мач, като в средата на второто полувреме спечели дузпа за своя тим, превърната в гол от Гарет Бари.

Двубоят премина през множество обрати, като в крайна сметка двата отбора поделиха по една точка.

След този мач Астън Вила запазва 5-ото си място, но вече изостава с 8 точки зад Арсенал. Евертън са 6-и на точка зад бирмингамци.

МАЧЪТ:

Гостите от Евертън започнаха по-добре мача и откриха резултата в 19-ата минута чрез Маруан Фелайни. Белгиецът получи отличен пас по земя от Лейтън Бейнс и от 2-3 метра на празна врата нямаше как да сгреши - 0:1.

Само 3 минути по-късно гостите от Ливърпул отново имаха поводи за радост. При едно центриране от корнер, Тим Кейхил се извиси над защитата на домакините и с удар с глава удвои аванса на мърсисайдци.

От тук до края на полувремето домакините тотално взеха инициативата в мача и притиснаха Евертън в собствената им половина. В 33-ата минута при едно меле в пеналта на гостите, Джон Карю се оказа най-съобразителен и с мощен удар намали резултата - 1:2.

Последваха още няколко добри атаки на Вила, но момчетата на Мартин О'Нийл не успяха да стигнат до изравнителен гол.

Второто полувреме започна както първото - с гол за Евертън. В 53-ата минута Пийнар направи резултата 1:3, реализирайки изключително красив гол. Тъмнокожият полузащитник получи добра топка на границата на наказателното поле и с точен изстрел заби топката неспасяемо в мрежата на Фридъл.

Само 2 минути след това Джеймс Милнър върна надеждите на Астън Вила. Крилото отбеляза фамозен гол от свободен удар от повече от 30 метра. Последва нов натиск на бирмингамци, които в 66-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, спечелена от Стилиян Петров. Гарет Бари застана зад топката и не сгреши - 3:3.

До края на мача Астън Вила се опита да стигне до нов гол, но в крайна сметка мачът завърши без победител.

АСТЪН ВИЛА - ЕВЕРТЪН 3:3

0:1 Фелайни (19')
0:2 Кейхил (22')
1:2 Карю (33')
1:3 Пиенар (54')
2:3 Милнър (55')
3:3 Бари (66'-дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

АСТЪН ВИЛА: Фридъл, Йънг, Дейвис, Найт, Шори, Милнър, Петров, Бари, Йънг, Агбонлахор, Карю;

ЕВЕРТЪН: Хауърд, Хибърт, Лескът, Ягиелка, Бейнс, Осман, Невил, Кейхил, Пиенар, Фелайни, Жо.