Двубоят на „Гудисън Парк" започна зрелищно и в първите 20 минути паднаха цели 3 попадения. Фелипе Коутиньо откри резултата в 5-ата минута, след като бе на точното място след центриране от корнер и от няколко метра хладнокръвно откри резултата.

Отговорът на „карамелите" бе светкавичен и още в 8-ата минута Миралас вкара за 1:1. Малко по-късно Луис Суарес изпълни по брилянтен начин свободен удар и не остави шанс на Хауърд - 1:2. През първата част домакините също можеха да вкарат гол, но изведеният сам срещу Миноле нападател Лукаку не успя да обработи добре топката и тя излезе в корнер.

След почивката двубоят продължи да бъде много динамичен. Само в рамките на 10 минути Евертън осъществи пълен обрат, а главната заслуга затова бе на Лукаку, който се разписа на два пъти. И когато двубоят вървеше към края си, влезлият като резерва Даниел Стъридж оформи крайното 3:3. Английският национал засече с глава центриране на Джерард от свободен удар и вкара топката зад Хауърд.

ЕВЕРТЪН - ЛИВЪРПУЛ 3:3

0:1 Коутиньо (5')

1:1 Миралас (8')

1:2 Суарес (19')

2:2 Лукаку (72')

3:2 Лукаку (82')

3:3 Стъридж (89')

ЕВЕРТЪН: Хауърд, Коулман, Ягиелка, Дистен, Бейнс (50' Деулофеу), МакКарти, Бари, Миралас (88' Озмън), Баркли, Пиенаар (83' Стоунс), Лукаку

ЛИВЪРПУЛ: Миноле, Джонсън, Шкъртел, Агер, Фланаган, Хендерсон, Лукас Лейва (79' Стъридж), Алън (68' Моузес), Джерард, Коутиньо, Суарес.