Манчестър Юнайтед спечели Купата на лигата за пети път в своята история, побеждавайки на финала на Уембли Саутхямптън с 3:2. Златан Ибрахимович донесе победа в 87-та минута, вкарвайки второто си попадение  в мача.

Саутхямптън игра по-добре. Маноло Габиадини отбеляза два гола във вратата на Де Хеа. Още един негов гол беше несправедливо отменен. Но съдбата се усмихна на „червените дяволи" в края на мача.

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Саутхямптън

Двата отбора играха знаменит финал през 1976-а година

Юнайтед тръгна напред в първите минути, но много бързо „светците" станаха по-активни и започнаха да създават главоболия на червената защита с атаки по фланговете.

В 11-та минута Саутхямптън вкара гол чрез Габиадини, който несправедливо беше отменен заради засада.

Снимка 280616

Малко по-късно Златан Ибрахимович откри резултата в 19-та минута след технично изпълнен пряк свободен удар. Вратарят Форстър малко закъсня с плонжа, но и ударът беше много силен.

„Светците" вдигнаха оборотите в търсене на изравнителен гол. В тези минути Де Хеа запази преднината на своя отбор след няколко характерни за него спасявания.

И Юнайтед удари за втори път. Лингард получи една удобна топка от Рохо и шутира през Мая Йошида неспасяемо в левия ъгъл на Форстър. Резултатът стана 2-0 в 39-та минута.

Снимка 280625

В добавеното време Габиадини намали резултата. Джеймс-Уард Праус центрира по земя отляво. Габиадини засече топката и тя мина между краката на Де Хеа.

Малко след почивката отново Габиадини отбеляза изравнителен гол, след като се ориентира най-добре в наказателното поле и стреля неспасяемо по земя в в левия ъгъл на вратата на Де Хеа.

След като резултата беше изравнен играчите на Юнайтед разбраха, че не са спечелили мача и започнаха да играят повече с топката и да натискат съперника си. Но и в тези минути „светците" след контраатаки създаваха по-опасните положения в мача. На няколко пъти само липсата на концентрация и късмет попречиха на пълния обрат.

Снимка 280623

В края Моуриньо пусна Рашфорд и се канеше да вкара и Рууни. Но 87-та минута мачът беше решен с победен гол на Златан Ибрахимович.

Шведът тръгна на контра, но очевидно загубил скоростта си уби остротата на атаката и подаде на Рашфорд. „Червените дяволи" разиграха топката и Марсиал намери Андер Ерера зам отдясно. Испанецът погледна и виждайки Ибрахимович му сложи топката на главата в стил „Дейвид Бекъм". Златан по принцип не прощава в такива ситуации и реши срещата с безмилостен удар с глава.

Малко преди това Клод Пюел смени неочаквано героя в този мач Маноло Габиадини. Последните няколко минути не се случи нищо, което може да промени нещата.

Златан Ибрахимович имаше и много големи заслуги с играта си в защита. На няколко пъти, когато „светците" бяха притиснали „червните дяволи" той успяваше да ликвидира опастността.