кишишевНеудачен беше дебютът на Радостин Кишишев в Лийдс, където той ще играе под наем в следващия 1 месец. В днешната среща от 36-ия кръг на първенството в Чемпиъншип Лийдс отстъпи на Шефилд Уензди с 2:3 като домакин.

Българският национал започна сред титулярите и остана на терена до 83-ата минута, когато беше заменен от нападателя Себастиан Каръл. Кишишев имаше две възможности да се разпише, но в 52-ата минута вратарят улови удара му, а в 75-ата защитник спря топката.

Маркъс Тъдгей откри за гостите в 7-ата минута, Крис Брънт удвои в 37-ата, а Джерамейн Джонстън покачи до 3:0 за Уензди. Чак в последните две минути Лийдс върна два гола. Лий Бълън си вкара автогол в 88-ата минута, а Ричърд Кресуел фиксира крайното 2:3 60 секунди по-късно.

Авторът на първото попадение в мача Тъдгей беше изгонен заради два жълти картона в 49-ата минута.

Лийдс остана на последното 24-о място в дивизията с 31 точки. В класирането води Дарби Каунти с 66 точки, пред Бирмингам с 64, Уест Бромич и Съндърланд с по 63.