Лестър постигна исторически успех. Отборът победи Саутхемптън с 1:0 на "Уембли" и се класира за финала в турнира за Купата на Футболната асоциация.

"Лисиците" са в тази заключителна битка за първи път от 1969 година.

Лестър имаше по-добрите ситуации в мача. Единственото по-сериозно положение преди почивката дойде в 34-ата минута, когато Джейми Варди беше изведен в ляво в пеналта, но стреля над целта.

Снимка 527635

Източник: Twitter

В 55-ата минута Лестър стигна до попадение. Варди проби от ляво и от аутлинията и пусна към непокрития Келечи Ихеаначо, който засече от въздуха, топката отиваше в аут, но се отби от крака на Яник Вестергор и се върна към Ихеаначо, който от втория опит я прати в мрежата.

Снимка 527632

Саутхемптън, който така и не успя да отправи точен удар в двубоя, направи твърде малко до края, като единственото положение за гол за тима дойде в 64-ата минута.

Снимка 527633

Центриране на Стюърт Армстронг от дясно беше избито лошо от защитниците на съперника и непокритият Ибрахима Диало шутира от границата на пеналта, но на сантиметри край целта.

Снимка 527636

Така с минимална победа, но пък много сериозен като постижение успех, Лестър ще спори за трофея в надпреварата.