Манчестър Юнйатед изпрати най-кошмарния си сезон в новата история на клуба. „Червените дяволи" завършиха наравно 1:1 срещу Саутхемптън като гост. Така Юнайтед остана на седмо място в крайното класиране и няма да играе в евротурнирите през следващия сезон.

Саутхемптън бе по-добрият отбор преди почивката и заслужено поведе в 28-ата минута чрез Рики Ламбърт. Нападателят на „светците" обаче удари с лакът в лицето Неманя Видич малко преди да отбележи, което обаче не бе забелязано от рефера и попадението бе зачетено.

Юнайтед започна много мотивирано след почивката и десетина минути по-късно изравни резултата. В 54-ата мин Уелбек бе фаулиран пред пеналта, а Хуан Мата изпълни прекрасно прекия свободен удар за 1:1.

До края и домакините, и гостите имаха своите шансове да стигнат до победата, но така и не се възползваха от тях.

Саутхемптън - Манчестър Юнайтед  1:1

1:0 Ламбърт (28')

1:1 Мата (54')

Саутхемптън: Боруц, Ловрен, Фонте, Клайн, Шоу (Чеймбърс - 79'), Корк (Галахар - 60'), Шнайдерлин, Дейвис, Лалана (Уорд-Праус - 69'), Уанияма, Ламбърт

Юнайтед: Де Хеа, Фърдинанд, Видич, Евра, Смолинг, Флетчър, Янузай, Мата, Кагава (Карик - 46'), Уелбек, ван Перси (Ернандес - 68')