Отборът на Манчестър Юнайтед успя да прекъсне лошата серия от четири мача без победа, след като днес записа успех с 4:1 над Фулъм на "Олд Трафорд". Срещата бе от 16-ия кръг във Висшата лига.

Ашли Йънг откри резултата за домакините още в 13-ата минута, когато напредна към наказателното поле и с превъзходен шут от вътрешността на наказателното поле изпрати топката в далечния ъгъл за 1:0.

Снимка 394156

Източник: БГНЕС

В 28-ата минута, Хуан Мата удвои. Малкият магьосник получи много хубав пас в коридор и успя да се промуши зад защитата, засичайки във вратата за 2:0. Още преди да изтекат редовните 45 минути, Ромелу Лукаку също се разписа за класическото 3:0. Белгиецът успя да излъже своя пазач и нанесе неспасяем изстрел в средата на вратата.

Снимка 394158

В 68-ата минута, гостите успяха да намалят малко изоставането си. Камара бе безпогрешен от бялата точка срещу Де Хеа, след като само преди секунди главният рефер бе отсъдил дузпа в полза на неговия отбор - 1:3.

60 секунди по-късно, Фулъм остана с човек по-малко, след като Ангиса получи втори жълт и съответно червен картон.

В 83-ата минута, Маркъс Рашфорд оформи крайното 4:1.

Снимка 394157

Арсенал пък за малко да допусне грешна стъпка при грешното си домакинство на Хъдърсфийлд. Въпреки трудния мач, "топчиите" успяха да измъкна трите точки с късен гол в 83-ата минута, дело на Пиер-Емерик Обамеянг - 1:0.

След тези победи, Манчестър Юнайтед се върна на шестото място във временното класиране с актив от 26 точки, докато "артилеристите" са трети с 34.