Манчестър Юнайтед записа първа победа в английската Висша лига от повече от месец насам. В мач от 16-ия кръг, шампионите се наложиха с 3:0 като гост над Астън Вила, като по този начин се изкачиха на 8-о място в класирането. Момчетата на Дейвид Мойс най-после прекъснаха тежката серия от 4 двубоя без победа (2 равенства и 2 загуби) и регистрираха първи успех от 10-и ноември насам (когато победиха с 1:0 над Арсенал).

„Червените дяволи" откриха резултата след четвърт час игра чрез Даниел Уелбек. Отличен пробив по десния фланг на Рафаел завърши с центриране към Янузай. Младият полузащитник стреля с глава, но топката се отби в страничната греда, след което отиде право на крака на Уелбек, който с лекота реализира. В 18-ата минута Юнайтед нанесе втория си тежък удар, отново чрез Уелбек. Този път с асистенция за попадението се отличи Валенсия. До края на първата част Дани Уелбек имаше още няколко никак не лоши ситуации, но този път завършващият удар му изневери.

В началото на второто полувреме шампионите сложиха точка на интригата, след като реализираха трети гол. Том Клевърли открадна една топка в полето на съперника и подаде към Руни, който тактично го изчака, след което му върна паса. Нахлул в полето на скорост, Клевърли отправи силен удар във вратарския ъгъл - 0:3.

20 минути преди края на двубоя феновете на Манчестър Юнайтед имаха още поводи за радост. За първи път от началото на сезона в игра се появи Дарън Флетчър, който през последните две години бе преследван от сериозни здравословни проблеми. До края на срещата нови попадения не паднаха и шампионите се поздравиха с трите точки.

АСТЪН ВИЛА - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:3

0:1 Уелбек (15')

0:2 Уелбек (18')

0:3 Клевърли (52')

АСТЪН ВИЛА: Гузан, Лоутън, Луна, Уестууд, Кларк, Бейкър, Ел Ахмади (86' Бакуна), Сила (62' Вайман), Бентеке (79' Козак), Олбрайтън, Агбонлахор

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Рафаел, Джоунс, Евънс, Евра, Валенсия, Гигс (69' Флетчър), Уелбек, Руни (84' Заха), Янузай (69' Йънг).