Манчестър Юнайтед е новият носител на ФА Къп. Тимът на Луис Ван Гаал победи Кристъл Палас с 2:1 в финала на надпреварата.

Сблъсъкът на Уембли започна с натиск на “червените дяволи”. Те разчитаха предимно на центрирания, с който не затрудниха защитата на Палас в първата четвърт от срещата.

В 16- ата минута Уейн Рууни опита далечен удар, при който топката рикошира в противников играч, но Хенеси внимаваше и я улови.

Палас отговори с опасен пробив на Уикъм, който бе спрян с нарушение от Крис Смолинг, за което бранителя получи жълт картон.

Мата можеше да открие резултата в средата на първата част, но Хенеси се намеси отлично и изби изстрела на испанеца.

Мартиал и Рашфорд тормозеха защитата на Палас, която обаче не се пропука и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Първата добра възможност през второто полувреме се откри пред Фелайни, но ударът му с глава срещна гредата.

Отново напречният стълб помогна на Палас в 65- ата мината при изстрел на Мартиал.

В 78- ата минута Джеймсън Пънчън получи подаване от Уорд и със страхотен удар от малък ъгъл откри резултата.

Само три по-късно обаче Рууни асистира на Хуан Мата, който изравни.

До края на редовното време двата отбора водеха здрава битка и не се стигна до нови голови опасности.

В 92- ата минута на първото продължение Боласие можеше да се превърне в герой за Палас, но Де Хеа изби отлично далечния му удар.

Юнайтед остана с човек по-малко в 105- ата минута - Смолинг фаулира Боласие и получи втори жълт картон.

В 110- ата минута Джеси Лингард бе най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле и с удар от въздуха донесе трофея на Юнайтед.

Това бе първо отличие за "червените дяволи" след ерата "Фъргюсън".