Манчестър Юнайтед загря за предстоящия тежък сблъсък с Реал Мадрид с категорична победа от 4:0 над гостуващия на "Олд Трафорд" тим на Норич.

Страхотен мач за "червените дяволи" изигра лятното попълнение Шинджи Кагава, който отбеляза хеттрик във вратата на гостите. Едно попадение добави Уейн Руни.

Въпреки изразителния резултат, "канарчетата" се държаха стабилно на терена и рухнаха чак в последните минути, а в началото на втората част дори имаха игрово предимство.

Мачът започна с очакван домакински натиск, който постепенно се пренесе в постоянно владение на топката от страна на Юнайтед, но отбраната на Норич и най-вече вратаря Марк Бън се справяха отлично.

Постепенно "канарчетата" успяха да успокоят играта и да пренесат топката в средата на терена за около 20-тина минути, но в последните минути на полувремето Юнайтед отново се хвърли здраво напред и стигна до попадение секунди преди неговия край. Валенсия центрира отдясно, Ван Перси опита да спре, но вместо това подаде на Кагава, който стреля точно за 1:0.

Втората част започна с няколко положения на Юнайтед, но малко след това Норич сериозни притисна домакините и имаше добри ситуации да накаже Де Хея най-вече след опасни центрирания.

"Червените дяволи" обаче се стреснаха, качиха оборотите, а Руни и Ван Перси направиха няколко пропуска, преди все рак в 76-ата минута да покачат на 2:0. Голмайстор отново бе Кагава, който този път получи много добър пас от Руни и отново не сгреши.

Това окончателно отказа гостите, които допуснаха два нови гола. Първо 87-ата минута двойно подаване между Руни и Кагава позволи на японеца да нахлуе от втора позиция и да оформи своя хеттрик, а в 90-ата Руни заслужено се разписа и на своя глава, реализирайки изключително красив гол от далечната дистанция.

Така Манчестър Юнайтед отново победе с 15 точки на основния си преследвач Манчестър Сити, който в понеделник гостува на Астън Вила. "Червените дяволи" пък вече мислят за двубоя с Реал Мадрид във вторник.