Манчестър Юнайтед и Челси не успяха да излъчат победител в четвъртфиналия сблъсък помежду си от турнира за Купата на Англия и завършиха наравно 2:2 в двубой на "Олд Трафорд".

Юнайтед стартира мача отлично и вкара два бързи гола чрез Хавиер Ернандес и Уейн Руни, но "сините" отвърнаха с отлична игра след почивката и благодарение на Азар и Рамиреш си осигуриха преиграване в Лондон.

В края на мача Давид де Хея спаси своя тим от пълен обрат с две чудесни изяви, а Челси определено може да съжалява, че не реши сблъсъка още в този двубой, тъй като надигра категорично домакините през второто полувреме.

Срещата започната фантастично за "червените дяволи", които откриха резултата още в 4-тата минута. Майкъл Карик прати страхотен пас дълбоко в наказателното поле, където Хавиер Ернандес в типичен стил се промъкна между Кейхил и Чех и с глава прати топката в обратния ъгъл на вратаря за 1:0.

Попадението вдъхнови домакините, които в тези начални минути показваха отличен футбол и още в 11-та вкара втори гол. Уейн Руни центрира от свободен удар, като прати топката в конфликтната зона точно пред Чех в малкото наказателно поле. Нито един играч не успя да игра с нея, тя тупна пред стража и се озова в мрежата - 2:0 за Юнайтед не без сериозна доза шанс и нова грешка в отбраната на Челси.

Вторият гол успокои "червените дяволи" и те намалиха оборотите, но все пак в 24-ата минута Ернандес пропиля чудесна възможност да вкара трети гол след пас на Нани. Малко преди това и Франк Лампард можеше да бъде по-точен, но стреля право в Де Хея от отлична позиция.

Постепенно Челси се задържа по-стабилно в половината на Юнайтед, а най-сериозната възможност бе пропусната от Моузес, който взаимодейства отлично с Мата и получи пас с пета, но нахлул в наказателното поле отправи ужасно неточен удар.

Петър Чех пък се отличи с една страхотна двойна изява в средата на полувремето, когато първо блокира изстрел на Руни, а след това се намеси решаващо и при опита на Давид Луис да си вкара автогол, чистейки със сетни усилия в ъглов удар.

В заключителните минути "сините" продължиха да владеят повече топката, докато Юнайтед опитваше да реши всичко с трети гол след контраатака, но така или иначе ново попадение преди почивката не падна. Секунди преди последния съдийски сигнал, Луиш Нани бе заменен принудително от Антонио Валенсия.

Второто полувреме започна в двойна смяна още в 7-ата минута, като в игра се появиха Микел и Азар, на мястото на неубедителните Лампард и Моузес. "Сините" отново обградиха полето на Юнайтед и макар футболистите на Фъргюсън да изглеждаха сигурни, Челси се върна в мача благодарение на невероятна индивидуална изява на Азар.

Белгиецът получи пас на границата на наказателното поле и без изобщо да мисли прати кълбото в обратния ъгъл на Де Хея с чудесен параболичен истрел за 2:1 в 60-ата минута.

Не се забави дълго и реакцията на сър Алекс Фъргюсън, който извади Ернандес и пусна в игра Робин ван Перси. Това обаче не доведе до необходимия резултат, а Юнайтед продължи да изглежда много пасивен и да допуска леки грешки в отиграванията.

Логичното се случи в 68-ата минута, когато Челси успя да организира контраатака, завършена отлично от Рамиреш. Бразилецът нахлу към наказателното поле, финтира бранител и прати не много силен, но много прецизен шут покрай плонжа на Де Хея за 2:2.

Юнайтед най-после реагира и успя да осъществи няколко опасни атаки, но стигна само до няколко опасни центрирания и разбърквания пред Петър Чех. В игра се появи и Дани Уелбек, който замени Кагава. Атаките обаче се редуваха и мачът стана доста отворен, като бе въпрос на това кой първи ще допусне по-сериозна грешка в опасна позиция.

По-близо да го стори изглеждаше Юнайтед, който се дръпна в своята половина и сякаш нямаше сили за масирани атаки и по-бързо се примири с евентуалното преиграване. Челси атакуваше почти непрекъснато, но трудно пречупваше отбраната на "червените дяволи".

В последната 90-та минута Хуан Мата пропусна може би най-чистото положение в мача изобщо, след като останал сам срещу Де Хея овладя и стреля, но испанският страж с крак успя да избие в корнер. След него не последва нищо опасно, но в продължението отново Челси бе тимът, който бе много по-близо до гол.

Така или иначе такъв не последва и мачът завърши наравно 2:2, което означава преиграване на "Стамфорд Бридж" след десетина дни.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЧЕЛСИ - 2:2

1:0 - Ернандес (4')
2:0 - Руни (11')
2:1 - Азар (59')
2:2 - Рамиреш (68')