Манчестър Юнайтед оцеля, макар и с 10 души при гостуването си на Тотнъм в Лондон. "Червените дяволи" стигнаха до стратегическо 0:0, което с оглед на ситуацията устройва отлично отбора на сър Алекс Фъргюсън. С червен картон през второто полувреме беше изгонен десният бранител Рафаел.

В началото на мача българският нападател Димитър Бербатов бе посрещнат с бурни освирквания от феновете на домакините. Той си партнираше със звездата Уейн Руни, който се завъра след лечение на контузия.

По-активният тим през целия двубой бе този на Тотнъм. Закономерно "шпорите" създадоха по-добрите ситуации за гол пред вратата на гостите. През първата част най-близо до гол бе централният нападател Питър Крауч, който от няколко метра не улучи вратата, след като бе изпреварил Видич.

Юнайтед отговори с няколко опасни удара на Руни от дистанция, които обаче така и не донесоха така желаният гол. Въпреки това, сър Алекс Фъргюсън не промени сравнително предпазливата си тактика и през втората част.

Въпреки всичко, Карик и отново Руни бяха близо до попадение, но пропуснаха. Играта на Юнайтед бе окончателно разбита, след като 15 минути преди края за втори жълт картон бе изонен Рафаел. До края обаче ирачите на Юнайтед се защитаваха хладнокръвно и не допуснаха сериозни ситуации пред вратата си, с изключение само на няколко мелета.

ТОТНЪМ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:0