Манчестър Юнайтед победи с 4:2 Дарби Каунти и се класира на финала за Купата на лигата. Преди една седмица възпитаниците на Алекс Фъргюсън паднаха с 0:1 на "Прайд Парк" и се нуждаеха от победа с два гола разлика, за да достигнат до последния мач на турнира. Зрителите на "Олд Трафорд" станаха свидетели на много интересен и напрегнат двобой, като видяха по три гола във всяко полувреме.

Капитанът на българския национален отбор по футбол Димитър Бербатов не беше включен в групата за двобоя, за да може да почива за тежките битки от Премиърлийг. Носителят на "Златната топка" за миналата година Кристиано Роналдо пък бе оставен на резервната скамейка и се появи в игра по-късно като резерва.

Попаденията за шампионите бяха дело на Луиш Нани в 16-ата минута, Джон О'Шей (22), Карлос Тевес (34) и Роналдо (90-от дузпа). За гостите два пъти се разписа Джон Барнс-10 минути преди края от наказателен удар и в продължението на срещата. Така общият резултат от двата двубоя бе оформен до 4:3, което се оказа напълно достатъчно за "червените дяволи" да достигнат до седмия си финал в надпреварата.

Юнайтед ще се изправи в този финал, който ще се играе на стадион "Уембли" в Лондон, срещу победителя от другата полуфинална двойка Бърнли-Тотнъм (първата среща на "Уайт Харт Лейн" завърши 5:1 за "шпорите"). Мачът ще се играе на 1 март.

Въпреки отпадането си момчетата на Найджъл Клъф трябва да са горди от своето представяне срещу могъщия си съперник. Дори в "Театъра на мечтите", когато губеха с 0:3 "овните" не се отказаха да атакуват и показаха дух и желание за игра.

А сблъсъкът започна доста обещаващо за гостите, след като Крис Камънс, който вкара гола за победата на Дарби в първия мач, пребори Дарън Гибсън и стреля силно, но неточно. След този епизод нещата започнаха да си идват по местата и Юнайтед взе пълния контол върху играта.

Така се стигна до 16-ата минута, когато Лиуш Нани пое топката в центъра на терена, дриблира с нея необеспокояван от футболисти в"бяло" до наказателното поле и със свиреп шут опъна мрежата на Каръл за 1:0. Бившият вратар на "дяволите" закачи кълбото, но не успя да го избие извън рамките на вратата.

Само шест минути по-късно Гари Тийл се опита да постави Джон О'Шей в засада, но ирландецът се измъкна от офсайда и отбеляза с шут от близо първия си гол за сезона.

В 34-ата минута Гигс и Рафаел изпълниха бърз корнер, бразилският бек намери с прецизен пас непокрития Карлос Тевес и за дребничкия голмайстор остана най-лесното-3:0. Така на почивката всичко изглеждаше ясно и логично играчите на Фъргюсън намалиха оборотите след антракта.

От това се възползваха гостите, които опитаха да обстрелват Фостър чрез Хълс и Грийн. Джонатан Еванс се контузи, но трябваше да продължи мача, защото отботът му нямаше право на повече смени.

Младият централен защитник изпитваше доста трудности с нападателите на "овните" и при една акция на тима от Мидландс Еванс фаулира Грийн в наказателното поле. Марк Дийн посочи бялата точка, от където резервата Барнс не сбърка-3:1 в 80-ата минута.

Минималната интрига обаче беше унищожена мигновено след гол от дузпа на Роналдо. 11-метровият наказателен удар беше свирен за фаул на Каръл срещу Тевес в пеналтерията на гостите. Все пак Джил Барнс върна още едно попадение за своя тим, след страхотно изпълнен пряк свободен удар в добавеното време на срещата.

Неприятните новини за лидерите в първенството са контузиите на Рафаел и Андерсон.

Манчестър Юнайтед-Дарби Каунти 4:2