Манчестър Юнайтед успя да измъкне победа срещу третодивизионния Престън Норд Енд и се класира за четвъртфиналите на ФА Къп. „Червените дяволи" спечелиха с 3:1 срещу тима от Първа лига и в следващия кръг ще се изправят срещу Арсенал.

Двубоят приличаше донякъде на тези, които Юнайтед изигра срещу други два нискодивизионни съперници - Йовил и Кеймбридж.

Въпреки че Луис ван Гаал заложи на почти всичките си титуляри, първото полувреме бе направо скучно за гледане.

Ударите в очертанията на вратите за първите 45 минути бяха точно два. Любопитното бе, че те бяха на сметката на Престън, докато „дяволите" се отчетоха с един по-опасен шут на Ди Мария от фаул.

Всичко по-интересно така или иначе остана за след почивката. Още в самото начало на втората част домакините поведоха.

Скот Леърд получи страхотен извеждащ пас отляво и с хубав шут не остави шансове на Де Хеа. Топката се отклони леко и от крака на Валенсия, което допълнително заблуди вратаря.

Малко по-късно Дейвис се размина с втори гол за Престън НЕ след като не успя да стреля след центриране от фаул

Постепенно гостите взеха инициативата и логично стигнаха до изравняване в 65-ата мин. Валенсия пак проби отдясно и върна към Андер Енрера, който стреля. Топката мина покрай намиращия се в засада Руни и влезе във вратата. Домакините претендираха за това, че английският национал е влияел на играта, но реферът не уважи претенциите им.

В 72-ата мин. Фелайни направи обрата пълен. След центриране отдясно, Фелайни надскочи пазача си и стреля с глава. Вратарят Щукнам изби, но белгиецът направи добавка за 2:1.

В края Юнайтед се позатвори и прие играта в своето поле. Рийд можеше да се възползва от това и да изравни в 80-ата мин, но ударът от границата не пеналта му мина покрай гредата.

Точна на спора сложи Руни в 87-ата мин. При една контра, той преодоля майсторски пазача си и влезе в пеналта. Щукнам излезе да го посрещне, а Руни артистично се хвърли над шпагата му, печелейки дузпа, която след това спокойно реализира.

В добавеното време Престън можеше и да направи загубата си по-почетна, но Ашли Йънг успя да избие топката от голлинията.

Така в крайна сметка Юнайтед си осигури сблъсък с Арсенал, въпреки че към играта на „дяволите" определено има резерви.

Престън - Манчестър Юнайтед 1:3

1:0 Леърд (47')
1:1 Ерера (65')
1:2 Фелайни (73')
1:3 Руни (87')

Престън: Стукман, Хънтингтон, Том Кларк, Бейли Райт, Хъмфри, Килкейн, Уелш, Скот Леърд, Кевин Дейвис, Пол Галахър, Джо Гарнър

Манчестър Юнайтед: Данид Де Хеа, Антонио Валенсия, Крис Смолинг, Маркос Рохо, Люк Шоу, Андер Ерера, Дейли Блинд, Маруан Фелайни, Анхел Ди Мария, Фалкао, Уейн Руни