Манчестър Юнайтед надигра с 2:0 отбора на Куинс Парк Рейнджърс в двубой от 27-мия кръг на Висшата лига и се откъсна на цели 15 точки пред основния си преследвач Манчестър Сити. Това бе 15-ти мач без загуба за Юнайтед, а „гражданите" все пак ще имат шанс да намалят това изоставане утре при домакинството си на Челси.

Рафаел да Силва и Райън Гигс се разписаха по веднъж в двете полувремена, а единствената неприятна новина за сър Алекс Фъргюсън е контузията, която получи Робин ван Перси преди почивката.

Холандецът изведе Юнайтед заедно с Хавиер Ернандес в атака, а зад тях действаха Йънг, Нани, Гигс и Карик. В защита отличен мач днес изиграха Неманя Видич, Рио Фърдинанд, Патрис Евра и особено Рафаел да Силва.

Първата част премина сравнително равностойно, но гостите все пак имаха по-чистите положения. В 12-ата минута Нани не успя да намери максимално добре топката с глава след центриране от свободен удар, макар да бе оставен непокрит.

В 16-ата Хавиер Ернандес успя да стреля от трудна позиция, но Жулио Сезар спаси, а две минути по-късно мексиканецът се разтегна максимално, но остана на сантиметри от това да засече кълбото след подаване от фланга.

Все пак Юнайтед взе своето в 23-ата минута. Робин ван Перси проби отдясно и успя да затрудни максимално отбраната, която все пак изби топката. Рафаел обаче изпревари играч на домакините и с феномален диагонален изстрел без подготовка прати топката в сглобката на Сезар за 0:1.

Секунди преди гола обаче, нахлулият успередно на голлинията Ван Перси падна извън терена и се удари неприятно в камерата на оператор, като известно време се държеше за гърба. Холандецът поигра още няколко минути, но Фъргюсън все пак реши да не рискува здравето му и го замени с Уелбек в 41-ата минута.

Преди последния съдийски сигнал Рафаел да Силва се отличи и със страхотна изява в защита, след като успя да избие топката от голлинията при единственото по-сериозно положение за КПР в първото полувреме.

Втората част отново стартира с битка в средата на терена, а КПР не изглеждаше никак слаб, но Юнайтед играеше тактически много грамотно и не допусна никаква паника, загуба на концентрация или срив. Все по-добре започна да се справя и защитата на тима, която в първата част на сезона създаваше много проблеми на Фъргюсън.

На терена в средата на полувремето се появиха Руни и Валенсия, заменили съответно Ернандес и Йънг. В 75-ата минута Руни трябваше да покачи резултата, но бранител на КПР блокира шута му в последния момент.

В 80-ата минута обаче нямаше какво да спаси домакините. Райън Гигс изскочи на гърба на защитата след отличен пас на Нани и със силния си ляв крак прати топката в обратната страна на вратата за 0:2. Това бе втори гол за уелсеца във Висшата лига през сезона, който има поне по едно попадение във всички издания на турнира от създаването му досега.

До края на двубоя Уелбек, Руни и Нани направиха по още няколко пропуска, но нямаха никакви проблеми да задържат преднината си и да увеличат тази в класирането на 15 пункта. Куинс Парк Рейнджърс от своя страна остават в дъното със 17 точки и изостават на шест от предпоследния Рединг.

Куинс Парк Рейнджърс - Манчестър Юнайтед - 0:2

0:1 - Рафаел да Силва (23')
0:2 - Райън Гигс (80')

Куинс Парк Рейнджърс: Сезар, Самба, Босингва, Траоре, Хил, Мбиа, Таараб, Гранеро (46' - Джинас), Таунсенд (73' - Хойлет), Замора (62' - Реми), Маки

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Фърдинанд, Видич, Евра, Рафаел, Карик, Йънг (68' - Валенсия), Гигс, Нани, Ван Перси (41' - Уелбек), Ернандес (62' - Руни)