Манчестър Юнайтед извоюва труден успех с 2:1 над гостуващия тим на Нюкасъл в турнира за Купата на Лигата, който от тази година е известен още като Capital One Cup.

По едно попадение в двете полувреме за Юнайтед отбелязаха Андерсон и Клевърли, а за "свраките" точен бе Сисе. В голяма част от двубоя гостите натискаха сериозно своя съперник, но младите момчета на Фъргюсън издържаха на напрежението и продължават участието си в турнира.

По традиция в този турнир, мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън избра доста експериментален стартов състав. В защита действаха малко известни за повечето привърженици футболисти като Кийн, Уутън, Вермел и новото попълнение Александър Бютнер.

В средата на терена като титуляр се появи за първи път от много време Дарън Флетчър, а най-добрата новина за феновете на „Олд Трафорд" бе завръщането на Уейн Руни в предни позиции.

Схемата изглеждаше доста офанзива, тъй като до него действаха Дани Уелбек и Хавиер Ернандес, но въпреки това „червените дяволи" трябваше да чакат чак до края на първата част, за да се разпишат във вратата на Нюкасъл.

Голът бе дело на Андерсон в 44-ата минута, когато бразилецът се разписа по брилянтен начин с изстрел извън наказателното поле.

Малко след началото на втората част, упражнението почти бе повторено от Том Клевърли, който получи пас от Дани Уелбек пред наказателното поле и с перфектен фалцов удар удвои резултата в полза на Юнайтед - 2:0 в 58-ата минута.

В 62-рата минута Папис Сисе върна надеждите на своя тим, след като успя да надскочи младоците в отбраната на Юнайтед и с глава да прати топката в мрежата на Де Хея за 2:1.

Въпреки крехката преднина и опитите на Нюкасъл да се добере до изравнителен гол, мениджърът на Манчестър Юнайтед прецени, че 77 минути стигат на Уейн Руни и пусна на негово място младият Ник Пауъл. Заменен бе и Вермил, който отстъпи мястото си на Тъниклиф.

До края на мача пред вратата на Манчестър Юнайтед имаше няколко напрегнати ситуации, но младите бранители се справиха и не допуснаха изненади, с което класираха тима си за четвъртия кръг на турнира.

Манчестър Юнайтед - Нюкасъл  2:1

1:0  Андерсон - 44'
2:0  Том Клевърли - 58'
2:1  Папис Сисе - 62'

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уутън, М. Кийн, Вермил (Тъниклиф - 77'), Бютнер (Брейди - 86'), Флетчър, Клевърли, Андерсон, Ернандес, Руни (Пауъл - 77'), Уелбек

Нюкасъл: Елиът, Уилямсон, Колочини (Фъргюсън - 61'), Пърч, Таверние, Гослинг, Тиоте (Бигиримана - 71'), Марво, Обертан, Вукич (Сисе - 61'), Шола Амеоб