Манчестър Юнайтед победи с1:0 на Ливърпул в голямото дерби в английския футбол. Това стана обаче не и без помощта на главния рефер Хауърд Уеб, който отсъди първо дузпа в първата минута още за Юнайтед, а след това изгони и капитана на Ливърпул Стивън Джерард.

Двубоят бе белязан от знаковото завръщане на клубната легенда Кени Далглиш начело на Ливърпул. Той бе направил цели 6 промени в сравнение с последния двубой на "червените", ръководен още от Рой Ходжсън. За Манчестър Юнайтед пък отсъстваха Пол Скоулс и Уейн Руни.

Двубоят започна взривно за Юнайтед, а Бербатов бе повален в първата минута на двубоя. Той обаче падна прекалено лесно, след съприкосновение с Даниел Агер, но Хауърд Уеб отсъди дузпа. Райън Гигс бе точен и вкара за 1:0, макар че Пепе Рейна успя да хване ъгъла на изпълнението.

След гола обаче гостите се окопитиха и започнаха на свой ред да поглеждат по-често към вратата на съперника. Няколко минути след попадението Фернандо Торес бе близо до гол, но не бе концентриран и стреля много неточно.

Малко след това това още веднъж играчите на "червените" се разминаха с гола. Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард изведе отлично Мартин Кели отдясно, младокът пусна прострелен пас, но Рио Фърдинанд изчисти топката пред погледа на Торес.

Освен дузпата обаче най-дискусионната ситуация дойде в 32-ата минута, когато Стивън Джерард влезе опасно в краката на Майкъл Карик и бе изгонен. Картонът бе заслужен, както показаха телевизионните повторения. До края на полувремето Юнайтед имаше шанс за гол, като след корнер Джони Еванс улучи гредата с глава.

В началото на втората част Юнайтед буквално натика съперника си в половината му. Само в рамките на 1 минута Рейна се наложи да се намесва 5 пъти. В 65-ата минута дойде и най-доброто положение за Ливърпул да вкара гол в този мач. Тогава Фабио Аурелио изпълни добре пряк свободен удар с левия крак, но Томас Кушчак успя да се намеси и изби в корнер, предотвратявайки сигурен гол в собствената си врата.

До края Юнайтед почти не допускаше ситуации, в които може да се получи изненада. Н'Гог и Бабел раздвижиха играта на Ливърпул, но без резултат. Така Юнайтед успя да се класира за следващата фаза на турнира, докато дебютът на Кени Далглиш за втори път в Ливърпул бе вгорчен от отпадането.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ 1:0